Swimming Team Aalter Swimming Team Aalter
Menu
  • Inschrijvingen
  • Nieuws
    • Nieuwsfeed
    • Kalender
    • Social wall
    +
  • Club
    • Waarden
    • Structuur
    • Bestuur en management
    • Sponsors – Partners
    • TYR shop
    • 6D shop
    • Infrastructuur
    • Privacyverklaring
    • Contact
    +
  • Leren zwemmen
    • Visie
    • Aanbod
    • Zwemschool
      • Module ABC
      • Start to swim
      • Continue to swim
      • Start to crawl
      +
    • Turbo lessen
      • Turbo
      • Turbo plus
      +
    • Vervolmaking
      • Continue to crawl
      • Team PACO
      • Team FUTURE
      +
    +
  • Blijven zwemmen
    • Visie
    • Aanbod
    • Sportivo’s
    • Start to crawl voor volwassenen
    • Levenslang zwemmen
    • Master zwemmen
    +
  • Competitie
    • Visie
    • Aanbod
    • TeamSTA
      • Junior competitie
      • Giant competitie
      • Titan competitie
      +
    • Werking
    • Wedstrijdkalender
    • Wedstrijdverslagen
    +

Orgelpunt van een geweldig seizoen

01 aug
2022

0

Wedstrijden

Orgelpunt van een geweldig seizoen

Na onze stage te Lanzarote – waar we ook volgend jaar weer zullen vertoeven – stond een drieluik van kampioenschappen op ons te wachten. Vol ongeduld stond onze selectie aan de start om een laatste weekend het beste van zichzelf te geven. De competitiegroep trad mooi verdeeld aan met 8 zwemmers op het zomercriterium, 6 zwemmers op de Belgische jeugdkampioenschappen en ten slotte 4 zwemmers op de Belgische kampioenschappen.

 

Het resultaat is zelfs beter dan we durfde dromen, met besttijdenpercentages van 79% op het zomercriterium, 80% op het Belgische jeugdkampioenschap en 70% op de Belgische kampioenschappen. Conclusie is dat we zowel in de breedte met aantal deelnemers als in de diepte met percentage besttijden, zijn gegroeid en opnieuw een stap verder staan met ons project. Alle prestaties opnoemen, dat is te gek voor woorden, maar de meest uit het oog springende prestaties houden we natuurlijk niet alleen voor ons.

 

Zomercriterium als voorgerecht

 

Meest opvallende prestaties kwamen er van Liam D’hooge (°2008) en Leon Langenbick (°2010). Beide heren beloonden zichzelf met een podiumplek, maar vooral de tijden onderstrepen de stap vooruit. Vlotjes en met meerdere seconden gingen de heren meneren onder de minima van de kampioenschappen de week nadien. Beide lijken de stap hoger te zetten richting Belgium finest en klaar voor de volgende uitdaging. Mits een geduldige aanpak, lijken beide een grote groeimarge te hebben. Ook de dames lieten van zich horen, met enkele mooie prestaties, maar het waren de grote tijdsverbeteringen van Pauline De Smul (°2009) die het meeste opvallen.

 

Belgische jeugdkampioenschappen

 

Een week na het zomercriterium doken onze beste jeugdzwemmers in het water te Genk. Een rits besttijden en een ongelooflijke werkdynamiek zorgen voor een geweldig weekend. Heleen De Baedts (°2008) zorgde na een half jaar blessureleed voor een geslaagd weekend door opnieuw aan te sluiten met persoonlijke bestttijden en ook Lore Vlamijnck (°2009) plukte het resultaat van haar werkethiek. Vooral de 100m vrije slag in de aflossing (1’04”32) en de 200m wisselslag (2’45”19) waren veelzeggend.

 

Ook Zeno Parlevliet zwom de ene besttijd na de andere maar onderstreept vooral dat hij aansluit bij de nationale top door telkens opnieuw aan te treden in de snelste reeksen. Het ging snel voor Zeno als we weten dat hij 6 maanden geleden nog niet de limiettijden haalde voor de Vlaamse kampioenschappen. Meest opvallende rol was echter weggelegd voor Lina Van Avondt (°2009) die met haar tijden en progressie iedereen wist te verrassen. Na een jaar competitiezwemmen een top 10 halen op het koninginnennummer 100m vrije slag, wie had dat gedacht.

 

Grootste kracht lijkt echter de teamgeest. Alles doen voor elkaar, door een muur zwemmen! Met ons klein gemeenteclubje doen we immers mee in de aflossingen tussen de grote steden en fusieclubs en zijn we één van de 15 clubs (op een totaal van meer dan 80) die voldoende zwemmers hebben op kampioenschappen om aflossingen te zwemmen.

 

Belgische kampioenschappen

 

Als apotheose was er het Belgisch kampioenschap voor de oudsten. Opnieuw een rits met besttijden, waarbij Robin Vlamijnck (°2003) er voor het eerst in slaagde een volledig kampioenschapweekend met besttijden te presteren waar hij anders toch wel altijd een valse noot heeft op kampioenschappen. Na de steile progressie van dit jaar, had Jarne Van De Sompel (°2004) het moeilijk om op zijn schoolslagnummers uit te blinken. Evenwel zorgde hij na een moeilijke eerste dag voor mentale veerkracht en zwom hij nog enkele besttijden en ereplaatsen bij elkaar.

 

Exploot van het weekend was echter Matthis Goethals (°2006) die iedereen op vrijdag en zaterdag verbaasde door met fenomenale tijden 2x vice-kampioen te worden op 1500m en 400m vrije slag. Ondanks de vele problemen de laatste maand met zijn knie. Het orgelpunt was echter op zondag waar hij iedereen verbaasde door naar de nationale titel te snellen op de 200m vrije slag. Matthis lijkt voor de poort te staan van een glanzende carrière en lijkt zichzelf helemaal gevonden te hebben in de werkmethode, klaar voor meer.

 

Slotwoord

 

Tot slot tekende onze hoofdcoach nog volgende woorden op.

 

“We groeien opnieuw en moeten versneld schakelen. Onze structuur hebben we aangepast zodat we ook de nieuwe uitdaging de baas kunnen, maar volgen het tempo van onze zwemmers. We zijn al lang niet meer ons klein clubje van in het begin, maar staan voor heel wat nieuwe uitdagingen als nieuwe club. Alles valt en staat met de trainingen door het jaar en exponenten van aanwezigheid zijn hierbij Hannelore Snoeck, Jarne Van de Sompel en Lore Vlamijnck. Bijna altijd aanwezig, zin om te werken en samen met alle andere zwemmers een dynamisch team die er willen voor gaan. Zwemmen is immers een groepssport, met enkel maar een individuele uitkomst.”

Over ons

Swimming Team Aalter is een nieuwe zwemformatie die kwalitatieve begeleiding koppelt aan sportplezier.
Met een performant beleid proberen we een antwoord te bieden aan de vraag naar goede begeleiding aan de rand van het zwembad, met als doel het beste uit de sporter te halen.
We bouwen dan ook enthousiast elke dag een beetje verder aan onze werking. Bouw je mee?
+32 487 69 59 04
info@staalter.be
IBAN: BE20 1030 4717 9656 en BIC: NICABEBB
Ondernemingsnr: 0665.709.713 - RPR afdeling Gent

Recente Berichten

  • Mooie start van het nieuwe jaar

    Mooie start van het nieuwe jaar

  • Onze hoofdtrainer als eerste aan het woord

    Onze hoofdtrainer als eerste aan het woord

  • Waar is dat feestje?

    Waar is dat feestje?

Geplande evenementen

  • ZWEMFED Vlaamse Jeugd Challenge Cup 2023

    ZWEMFED Vlaamse Jeugd Challenge Cup 2023

    Start time: 2023-01-27 08:00
    End time: 2023-01-29 18:00

  • ZWEMFED Open Vlaamse Kampioenschappen 2023

    ZWEMFED Open Vlaamse Kampioenschappen 2023

    Start time: 2023-02-10 08:00
    End time: 2023-02-12 18:00

  • Blijven zwemmen
  • Club
  • Clubfeest
  • Competitie
  • Eindejaarsactie 2021
  • Eindejaarsactie 2022
  • Eindejaarsactie 2022
  • Frietjesavond
  • Home
  • Kaas- en wijnavond
  • Leren zwemmen
  • Nieuws
  • Race
  • Stoverijavond
  • Supporters
  • Swim for life 2017
  • Swim for life 2018
  • Swim for life 2019
  • Swimming Team Aalter gaat lokaal
  • Swimming Team Aalter gaat lokaal
  • Team STA
  • Testmomenten
  • Voorjaarsactie 2022
  • Wijnverkoop
  • Zomerstage 2017
  • Zwembaddagen
  • Bevraging standaardplanning Lesgevers/Trainers
  • Inschrijven Lesgevers/Trainers
  • Planning Lesgevers/Trainers
  • Aanmelden Gezinsbond Aalter jan 2023
  • Aanmelding gezinsbond Aalter samenwerking STA januari 2023
  • Herinschrijving deel2 seizoen 2021-2022
  • Herinschrijving gezinsbond Aalter samenwerking STA seizoen 2022-2023 – deel2
  • Inschrijving gezinsbond Aalter samenwerking STA seizoen 2022-2023
  • Inschrijving gezinsbond Aalter samenwerking STA seizoen 2022-2023 – nieuw
  • Voorinschrijving seizoen 2021-2022
  • Voorinschrijving seizoen 2023-2024
  • Verklaring buitenschoolse activiteit of hobby corona

© 2016 - Swimming Team Aalter.